Ana Sayfa Gündem 7 Ekim 2021 28 Görüntüleme

Pınar Gültekin’in katliamında kan donduran rapor: Canlı canlı yakılmış

Muğla’da boğularak öldürülüp cesedi varilde yakılan Pınar Gültekin’in (27) katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın (32) yargılanmasına bugün devam edildi. Pınar’ın katil zanlısının annesi, babası, boşandığı eşi ve ortağının da hakim karşısına çıktığı duruşma 1 Kasım’a erteledi. Duruşmanın akabinde açıklamalarda bulunan Gültekin ailesinin avukatı Yiğit Gökçehan Koçoğlu, Adli Tıp İhtisas Kurumu raporuna nazaran Pınar Gültekin’in vefatının, şimdi hayattayken yakılmasına bağlı meydana geldiğini belirtti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Kısmı öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz 2020’de kayboldu. 21 Temmuz 2020’de soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski sevgilisi Cemal Metin Avcı, Pınar Gültekin’i boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ konutundaki varile koyup yaktığını ve üzerine de beton döktüğünü itiraf etti.

Avcı’nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Pınar Gültekin’in kısmen yanmış cesedine ulaşıldı. Gültekin, memleketi Bitlis’in Hizan ilçesinde toprağa verildi. Adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı, ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek’ kabahatinden mahkemece tutuklandı.

MERTCAN AVCI DA TUTUKLANDI

Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın telefon sinyalinden ağabeyi ile birebir vakitte bağ meskeninde olduğunu tespit edildi. Gözaltına alınan Mertcan Avcı da mahkemece tutuklandı. 15 Şubat 2021’deki duruşmada Mertcan Avcı, imza atma yükümlülüğü ve yurt dışı çıkış yasağıyla birlikte tahliye edildi.

Pınar Gültekin’in ailesi, avukatları Dr. Avukat Rezan Epözdemir aracılığıyla sanık Cemal Metin Avcı’nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan’ın da cürüm kanıtlarını yok etme, gizleme ve değiştirme cürmünü işlediğini tez ederek şikayetçi oldu.

KARARA İTİRAZ EDİLDİ

Pınar Gültekin cinayetini soruşturan Muğla Cumhuriyet Savcılığı, 2 Ekim’de şüpheliler hakkında ek kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Avukat Epözdemir ise karara itiraz etti. İtirazı pahalandıran Muğla Sulh Ceza Hakimliği de itirazın kesin olarak reddine hükmetti.

Avukat Epözdemir, Muğla Sulh Ceza Hakimliği’nin verdiği kesin kararın Adalet Bakanlığı’nca kanun faydasına bozulması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, kararı bozarak 3 kuşkulu hakkında iddianame düzenlenmesine karar verdi. Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi, şüpheliler baba Selim Avcı, anne Ayten Avcı ve tutuklu sanık Cemal Metin Avcı’nın ortağı Şükrü Gökhan Orhan’ın taammüden adam öldürme olayı sonrasındaki bir vakit diliminde birlikte olay mahalline gidip kabahat kanıtlarını yok edip gizlediklerine dair haklarında kâfi kuşku bulunduğuna kanaat getirerek farklı başka cezalandırılmalarına karar verilmesini talep etti.

ÇELİŞKİLİ SÖZLERE DİKKAT ÇEKİLDİ

Avukat Epözdemir, Avcı’nın boşandığı eşi Eda Karagün’ün 3’üncü duruşmada verdiği çelişkili tabirlerin iddianamede yer aldığını hatırlatarak Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nin de bozma kararını göz önünde bulundurarak şüphelilerin başka farklı cezalandırılmasını talep ettiğini açıkladı.

Cemal Metin Avcı, bugün 6’ncı defa hakim karşısına çıktı. Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde öğlenden sonra başlayacak duruşma öncesinde Muğla Adalet Sarayı önünde polis gruplarınca güvenlik tedbirleri alındı.

Cinayetten sonra olay yerine giderek kanıtları gizlemeye çalıştıkları suçlamasıyla haklarında iddianame hazırlanan sanığın annesi Ayten ve babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ile ortağı Şükrü Gökhan Orhan’ın sanık olarak savunmaları alındı.

PINAR’IN BABASI: 6 MAHKEMEDİR BOŞUNA GİDİP GELİYORUZ

Muğla’da, boğularak öldürülüp, cesedi varilde yakılan Pınar Gültekin’in (27) babası Sıddık Gültekin, duruşma öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Gültekin, tutuklu sanık Cemal Metin Avcı’nın annesi, babası, boşandığı eşi ve ortağının daha mahkemede sanık olarak yargılanacak olmasını kıymetlendirdi.

Gültekin, “Sürecin başından beri caninin yalnız olmadığını söylüyorduk. Sonuçta söylediğimiz oldu. Kanıtlar ortada. Katilin annesinin ve ortağının içtiği sigaranın izmaritleri, Pınar’ın öldürüldüğü varilde bulundu. Biz yalnızca kanıt kararttıklarını değil cinayete de iştirak ettiklerini söylüyoruz ve söylemeye de devam edeceğiz. Belgeler bugün birleşecek. 6 mahkemedir boşuna gidip, geliyoruz” dedi.

SANIKLAR HAKİM KARŞISINDA

Muğla’da Pınar Gültekin’in öldürülmesiyle ilgili tutuklu olarak yargılanan Cemal Metin Avcı’nın, ek iddianameyle birlikte belgeye sanık sıfatıyla müdahil olan annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan ve boşandığı eşi Eda Karagün duruşmanın yapılacağı Muğla Adliye Sarayı’na geldi. Kimlik tespitinin akabinde sanıklar içeriye alındı.

BELGE BİRLEŞTİRİLDİ

Muğla’da boğularak öldürülüp cesedi varilde yakılan Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın yargılanmasına Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Bugünkü 6’ıncı duruşmaya tutuklu sanık Cemal Metin Avcı, Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Pınar Gültekin’in annesi Şefika Gültekin, babası Sıddık Gültekin ile cinayetten sonra olay yerine giderek kanıtları gizlemeye çalıştıkları suçlamasıyla haklarında ek iddianame hazırlanan sanığın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşma yoklamayla başladı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sanıklar haklarında hazırlanan iddianamenin Avcı’nın yargılandığı belgeyle birleştirilmesine karar verildi. Böylelikle evrakta sanık sayısı 6’ya çıkmış oldu. Mahkemeye heyetince, 4 sanığın çapraz sorgu ile savunmalarının alınmasına karar verildi.

“CEMAL ÇOK TEDİRGİNDİ, YEMEK YEMİYORDU, TERLİYORDU”

Avcı’nın boşandığı eşi Eda Karagün, suçlamaları reddederek şunları söyledi:

“Cemal’in yaptığı kabahatle benim hiçbir alakam yok. Aldatılan taraf benim. 4,5 yaşında kız büyütüyorum. Müdafaa talebinde bulunuyorum. Avukatımdan, Cemal’in merhum kızla ilgisini öğrendim. Olaydan evvel bağları olduğunu bilmiyordum. Cemal, son vakitlerde bağ konutunda çok vakit geçiriyordu. Bar işletiyorduk. Paklık yapmaya, içki almaya gittiğini söylüyordu. Cinayet daha ortaya çıkmadan, Cemal çok tedirgindi. Yemek yemiyordu, iştahtan kesildi. Konuta geldiği vakit terliyordu. Başımdaki yapbozları birleştirdim. Bağ konutuna gittiğimizde paklık yapıldığını, halıların yerlere serildiğini, kapıların silindiğini fark ettim.”

“KOKOREÇ YAKTIĞINI SÖYLEDİ”

Sanık baba Selim Avcı ise Eda Karagün’ün, bağ konutuna tek başına gitmek istediğini anlatarak “Onu yalnız bırakmak istemedik. Daima birlikte bağ konutuna gittik. Orada 20 dakika durduk. Eşim ve ortağım sigara içti. Cemal, olay günü beni arayıp kayıp olan kız nedeniyle jandarmanın kendisinin tabirini alacağını söyledi. Mertcan ile telefonda görüşmemizde, ağabeyinin bağ konutunda bozuk kokoreçleri yaktığını söyledi. Suçlamaları kabul etmiyorum” diye konuştu.

CEMAL METİN AVCI’NIN ANNESİ: SAKİNLEŞTİRİCİLERLE AYAKTAYIM

Muğla’da, boğularak öldürülüp, cesedi varilde yakılan Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın annesi sanık Ayten Avcı, sakinleştirici ilaçlarla ayakta durduğunu söyledi.

Anne Avcı, “Olayın olduğunu gün mamografi çekimim vardı. Beni hastaneye götürmesi için Cemal’i aradım. Evrak işleri olduğunu ve gelemeyeceğini söyledi. Ayın 22’sinde Gökova’daydım ve eşim telefon açıp gelmemi söyledi. Cemal Metin’in arbedeye karıştığını belirterek, kesinlikle gelmem gerektiğini belirtti. Dükkana gelince Eda, Cemal Metin’in, Pınar Gültekin ile ilgili olarak sorguya alındığını söyledi. Eda, içinin rahat etmediğini ve bağ konutuna gitmek istediğini söyleyince bir arada gittik. Eda, konutta paklık yapıldığını söyledi. Gökhan ve ben sigara içip, izmaritleri bidona attık. Sakinleştiricilerle ayaktayım. Çocuğum bu türlü bir şey yapacak biri değil” dedi.

DURUŞMAYA ORTA VERİLDİ

Öte yandan Ayten Avcı’nın konuşması sırasında SEGBİS’teki arıza nedeniyle duruşmaya orta verildi.

SANIK ANNE BAYILDI

SEGBİS’ten kaynaklanan sorunun çözülmesinin akabinde duruşma tekrar başladı. Savunma yapan Şükrü Gökhan Orhan, “Olayla hiçbir ilgim yok. Yalnızca Cemal’in babasıyla iş paydaşlığımız var” dedi.

Pınar Gültekin’in annesi Şefika Gültekin’in, “Bunlar ailece katil, Allah belanızı versin” kelamları üzerine anne Ayten Avcı baygınlık geçirdi. Ayten Avcı’ya birinci evvel salondaki vazifeliler, sonra da adliyeye sevk edilen sıhhat takımları müdahale etti. Avcı’nın durumunun iyi olduğu belirtildi. Şefika Gültekin ise salonu terk etti.

“YEDİ SÜLALEM DURUŞMAYA DAHİL EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR”

Duruşmada kelam verilen Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı savunmasında, “Yedi sülaleme kadar herkes davaya dahil edilmeye çalışılıyor. Aileme karşı bu ithamı kabul etmiyorum. Çöp varilindeki sigara izmaritiyle, başka varille bu olayın ne ilgisi var” dedi.

DURUŞMA 1 KASIM’A ERTELENDİ

Avcı’nın bu talebinin akabinde mahkeme heyeti, Cemal Metin Avcı’nın tutukluluk halinin devamına, dört sanığın tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Mahkeme heyeti corona virüsü olduğu için getirilmeyen tutuksuz sanık Mertcan Avcı’nın bir sonraki duruşmada hazır edilmesi ve ABD’den istenen telefon dökümüne ait müzekereye gelen karşılığın incelenmesine de karar verip, duruşmayı 1 Kasım’a erteledi.

İSİMLİ TIP RAPORUNA NAZARAN PINAR’IN HAYATTAYKEN YAKILDIĞI BELİRLENDİ

Duruşmanın akabinde açıklamalarda bulunan Gültekin ailesinin avukatı Yiğit Gökçehan Koçoğlu, İsimli Tıp İhtisas Kurumu raporuna nazaran Pınar Gültekin’in vefatının, şimdi hayattayken yakılmasına bağlı meydana geldiğini belirtti. Dava süreci ile ilgili değerlendirmede bulunan Koçoğlu, şunları söyledi:

*Bu celseye kadar 2 sanık yargılanırken, soruşturma basamağında savcılık makamı, 4 kişi için takipsizlik kararı vermişti. Sulh Ceza Hakimliği de itirazlarımızı reddetti.

*Biz kabahatlerin gizlendiğinin farkındaydık ve kanun faydasına bozma kapsamında öncelikle Adalet Bakanlığı bizi haklı görüp belgeyi Yargıtay’a gönderdi. Yargıtay da çelişkileri görüp, bu bireylerin yargılanmasına hükmetti.

*Sürekli olarak çelişkili açıklamaları devam ediyor. Cinayeti işleyen Cemal Metin Avcı’ya birinci yardım eden Mertcan Avcı’dır. Sonraki süreçte hata kanıtlarını gizleyenler ise bugün yargılananlardır.

*Cemal Metin Avcı 20 Temmuz’daki sözünde suçlamaları kabul etmediği üzere bağ konutundan de kelam etmiyor. Eda Avcı (Karagün)  ve öbürleri bağ meskenine gidiyor. Orada bir müddet geçirip, terk ediyorlar.

*Ertesi gün zanlı cinayeti kabul edip bağ konutundan bahsediyor. Bugün sanıkların tutuklanmasını istesek de kabul görmedi. Lakin duruşmaya gelmeye devam edecekler. Önümüzdeki celse bir avukat meslektaşımız şahit olarak dinlenecek.

*Çünkü Selim Avcı ve Eda Avcı (Karagün), bağ meskenine gittiklerinde 5-6 dakika avukatla görüşmüşler. Evvel avukatın ofisinde toplanıp sonra bağ meskenine gidiyorlar. Akabinde bağ meskeninde avukatla telefonla görüşüp ayrılıyorlar.

*ABD’den istenen müzekkere karşılığının geldiği söylendi. Amerika’dan birtakım evraklar gönderilmiş ancak ne geldiğini mahkeme dahil kimse bilmiyor.

Sözcü

instagram takipçi alma
hack forum hacker sitesi hack forum muğla escort fethiye escort bodrum escort marmaris escort deneme bonusu gaziantep escort gaziantep escort izmir escort bedava hesaplar Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı beylikdüzü escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler istanbul escort Ataşehir escort Anadolu yakası escort Bostancı escort ankara escort Ümraniye Escort
onwin Manavgat Escort https://www.turkcasino.net/ tokat escort deneme bonusu veren siteler cheapest viagra cheapest viagra hack hack